Jeremy sa polámal, 8. októbra 2001
Dračie diery (Dungeons & Dragons). Réžia: Courtney Solomon.
Jeremy sa polámal

In: Fantázia č. 19

„Jeremy is brooooken…“ srdcervúco hučí Eddie Wedder, spevák skupiny Pearl Jam. Dobre sa na neho pozerá. Je zaujímavo stavaný, má hriešne peknú tváričku a človeku pripadá neuveriteľné, že z tej sladkej pusinky vychádza taký mužný hlas.

Hodnotenie: 5/10

Pokračovanie článku / Diskusia ()
Zrada, láska a pomsta, 4. júna 2001
Duna. Réžia a scenár: John Harrison
Zrada, láska a pomsta

In: Fantázia 18, 2001

Téma lásky, zrady a pomsty bola už na sitku televíznej obrazovky miliónkrát prekvapkaná, preosiata pieskom floridských pláží, ubitá argentínsko-mexickými seriálmi a rozstrieľaná všetkými tými renegátmi, hrobokopmi a highlandermi (ehm, toto znie ako diagnóza kožného ochorenia). Tentokrát nadnárodný štáb pod finančným škrtidlom Richarda P. Rubinsteina a Davida Kappesa siahol po osvedčenej klasike a stvoril trojdielny televízny film s trochu prehodeným obsahom – o Zrade, Láske a Pomste.

Hodnotenie: 7/10

Pokračovanie článku / Diskusia (0)
Děsnej biják (Scary Movie), 13. marca 2001
Keenen Ivory Wayans
Děsnej biják (Scary Movie)

In: Fantázia
Svätý Danny, daj mi silu vyhnúť sa akémukoľvek porovnávaniu tohto filmu s inými… Amen. Názor, že potešenie z paródie môže mať iba znalec pôvodného diela, je poriadne skreslený. Ochotne vám to potvrdí trojica pätnásťročných lízatiek, ktoré sedeli vedľa mňa, a so slovami: „Ježiši, to je pecka!“ sa každé dve minúty delili o svoje pocity s ostatnými návštevníkmi kina.

Pokračovanie článku / Diskusia (0)
Prebudený, 13. marca 2001
Vyvolený. Réžia: M. Night Shyamalan, USA, 2000, 107 min.
Prebudený

In: Fantázia 17, 2001

Netúžili ste niekedy dať deťom pusu na dobrú noc, nasadiť si čiernu masku so špicatými ušami a zbehnúť do pivnice pre váš batmobil, aby ste nastúpili ďalšiu šichtu? Že ste už z toho vyrástli? Komiksoví hrdinovia vraj neexistujú? Nuž, aj David Dunn (Bruce Willis) žil dobrých štyridsať rokov s podobnými ilúziami. Iné nemal.

Hodnotenie: 8/10

Pokračovanie článku / Diskusia (0)
Arnold sa vráti, 23. januára 2001
Šiesty deň. Réžia: Roger Spottiswoode, USA, 2000.
Arnold sa vráti

In: Fantázia
Celé je to vlastne nezmysel. Na základe veľkého mediálneho poprasku pred desiatimi rokmi bol stanovený zákon Šiesteho dňa (spomínate si na bibliu?), ktorý zakazuje klonovať ľudské bytosti. Ale čo by to bol za film, keby skoro všetci, čo pobehujú po plátne, strieľajú, intrigujú, oslňujú falošnými úsmevmi a kameňáckymi replikami, neboli aspoň raz zduplikovaní?

Pokračovanie článku / Diskusia (0)
Charlieho anjeli, 18. decembra 2000
Joseph McGinty Nichol
Charlieho anjeli

In: Fantázia
Zasa sú tu. Za tridsať rokov, ktoré prešli od ich uvedenia na televízne obrazovky, omladli, opekneli, znížili spotrebu a zvýšili výkon. Filmové plátno ich temperamentu nestačí. Každú chvíľu niečo vyletí – ak sedíte v predných radoch, buďte v strehu.

Pokračovanie článku / Diskusia (0)
Mučitelův stín, 8. decembra 2000
Wolfe, Gene
Mučitelův stín

In: Fantázia

V kapucni takej čiernej, že ho činí takmer neviditeľným, s mečom Terminus est ukrytým pod plášťom z rovnakej látky, s dokonalou pamäťou, ktorá uchováva každú podrobnosť i toho najzanedbateľnej­šieho zážitku jeho života, kráča mestom Severian, tovariš cechu Mučiteľov. Vyhnali ho z Citadely, hoci bol jedným z najlepších.

Pokračovanie článku / Diskusia (0)
Pod povrchom, 22. novembra 2000
Zemeckis, Robert
Pod povrchom

In: Fantázia
Dr. Norman Spencer je workoholik, svetová kapacita a ešte stále použiteľný chlap. Bohužiaľ, stále je to málo, aby sa priblížil k žiarivej hviezde svojho geniálneho otca, zásluhou ktorého sa meno Spencer natrvalo zapísalo do loga každej univerzitnej skriptárne.

Pokračovanie článku / Diskusia (0)
X-Men, 25. októbra 2000
Nebuďte Wolverina!!
X-Men

In: Fantázia
S rosomákom ma pred rokmi zoznámil zálesák Rolf. Rosomák je beštia prefíkaná, pustí sa aj do oveľa väčšieho protivníka, ako je on sám. A dostane ho. Aj vtedy, keď je v dobrej nálade. A čo ešte, keď je nahnevaný… Quonabov pes Skookum by vedel rozprávať.

Pokračovanie článku / Diskusia (0)
Galaxy Quest, 21. októbra 2000
Dean Parisot
Galaxy Quest

In: Fantázia
Pred časom som pracovala na interview so Sigourney Weaverovou, preto najsilnejšou motiváciou zájsť do kina bola zvedavosť, ako si Ripleyová poradí s dvojúlohou priblbej poručíčky Tawny Madisonovej a uťahanej herečky Gwen DeMarcoovej. Ba nie. Asi najvýznamnejšou pikoškou okolo výroby filmu bola hláška, že Weaverová konečne ukáže podprsenku.

Pokračovanie článku / Diskusia (0)
Carpe Jugulum, 10. októbra 2000
Pratchett, Terry
Carpe Jugulum

In: Fantázia
Bábi Zlopočasná ešte stále žije. A dobre robí, hoci niektorí by ju radi videli v inom skupenstve. Nie preto, žeby Bábinou pracovnou náplňou bolo rozhodovať o veciach, ktoré sa nikdy nesmú dostať spoza zamknutých dverí. Ani preto, že tie veci robí sakramentsky dobre – lebo niekto ich robiť musí. Ľudia sa Bábi boja, pretože jej koníčkom nie je iba voziť sa po svete v orlej hlave, (alebo si užívať v koži králička), ale aj terorizovať okolie svojím cynizmom a dokonalosťou.

Pokračovanie článku / Diskusia (0)
Zaklínač v novom šate, 24. augusta 1999
Zaklínač I. Poslední přání
Zaklínač v novom šate

In: Fantázia 11
Rok vydania: 1999
Hádanka: Je to červené, tvrdé a dlhé 23 centimetrov. Čo je to?
Uhádli ste – Zaklínač!

Pokračovanie článku / Diskusia (0)
Star Trik - Rozsurrection, 5. mája 1999
Star Trek Insurrection
Star Trik - Rozsurrection

In: Fantázia č. 9

Pamätáte sa na náčelníka Bieleho Mustanga? Nešťastný človek – mal hrozné detstvo. Kdekoľvek si jeho rodina rozložila stan, naftári vzápätí našli ropu a vykopli ich odtiaľ. Neustále sa museli sťahovať, a ropné spoločnosti dychtivo sledovali, kde sa usadia. Nakoniec to došlo tak ďaleko, že naftárski agenti sa pokúšali odhadnúť, kde sa rodina Bieleho Mustanga chce usadiť, a začali na tom mieste vŕtať ešte pred tým, ako Mustangovci zapichli prvú stanovú tyč. Na počiatku podobnej kariéry stoja Ba'kuovia – pravdepodobne najmierumilovnejšia rasa vo vesmíre.

Pokračovanie článku / Diskusia (0)
Nové v bibliografii
Biblio
Biblio
Biblio
Biblio
Biblio