Kartenky namiesto peňaženiek, 6. augusta 2001
Kartenky namiesto peňaženiek

In: Fantázia
Už to došlo až k nám. Minule, keď ma spolucestujúci v rannom autobuse zase natlačili tvárou na sklo, všimla som si oznámenie, že od prvého aj naša MHD vydáva cestovné lístky na čipové karty. Vraj to zníži riziko okradnutia, netreba nosiť pri sebe peniaze a urýchli to nástup. Stačí, keď priložíte kartu na taký obdĺžniček, stisnete príslušný gombík a z automatu vylezie váš lístok.

Pokračovanie článku / Diskusia (0)
Had v tráve, 23. júla 2001
Had v tráve

In: Fantázia
Keď som prišla v piatok domov z práce, moja mama, ma čakala vo dverách. Stala sa veeeeľká udalosť! Náš čierny kocúr Borko, rytier a myšobijca, je známy tým, že si trúfne nielen na potkany a zatúlané papagáje, ale aj na susedovho vlčiaka (toho však zatiaľ na koberček pred dverami neuložil). Naposledy bol pristihnutý pri love na statného ježa (nakoniec sa obaja hráči dohodli na remíze).

Pokračovanie článku / Diskusia (0)
Najrýchlejšia mačka sveta, 16. júla 2001
Najrýchlejšia mačka sveta

In: Fantázia
Mám starosti s mačkou. Nie takou, ako by si teraz radostne pomyslel Thorleif, ale obyčajnou, pruhovanou, starou asi dva mesiace. Dali sme jej meno Sirka (skratka od slova „siréna“, ale o tom inokedy). Ktosi (fuj!!!) ju vyhodil a jedného sa objavila pod papradím v našej záhrade.

Pokračovanie článku / Diskusia (0)
Zrada, láska a pomsta, 4. júna 2001
Duna. Réžia a scenár: John Harrison
Zrada, láska a pomsta

In: Fantázia 18, 2001

Téma lásky, zrady a pomsty bola už na sitku televíznej obrazovky miliónkrát prekvapkaná, preosiata pieskom floridských pláží, ubitá argentínsko-mexickými seriálmi a rozstrieľaná všetkými tými renegátmi, hrobokopmi a highlandermi (ehm, toto znie ako diagnóza kožného ochorenia). Tentokrát nadnárodný štáb pod finančným škrtidlom Richarda P. Rubinsteina a Davida Kappesa siahol po osvedčenej klasike a stvoril trojdielny televízny film s trochu prehodeným obsahom – o Zrade, Láske a Pomste.

Hodnotenie: 7/10

Pokračovanie článku / Diskusia (0)
Terminátor 3, 26. marca 2001
Deň sčítania

Vyšlo vo Fantázii

Báseň o tom, čo bolo po tom… Verte, že Deň zúčtovania nebol proti tomuto ničím :)

Pokračovanie článku / Diskusia (0)
Děsnej biják (Scary Movie), 13. marca 2001
Keenen Ivory Wayans
Děsnej biják (Scary Movie)

In: Fantázia
Svätý Danny, daj mi silu vyhnúť sa akémukoľvek porovnávaniu tohto filmu s inými… Amen. Názor, že potešenie z paródie môže mať iba znalec pôvodného diela, je poriadne skreslený. Ochotne vám to potvrdí trojica pätnásťročných lízatiek, ktoré sedeli vedľa mňa, a so slovami: „Ježiši, to je pecka!“ sa každé dve minúty delili o svoje pocity s ostatnými návštevníkmi kina.

Pokračovanie článku / Diskusia (0)
Prebudený, 13. marca 2001
Vyvolený. Réžia: M. Night Shyamalan, USA, 2000, 107 min.
Prebudený

In: Fantázia 17, 2001

Netúžili ste niekedy dať deťom pusu na dobrú noc, nasadiť si čiernu masku so špicatými ušami a zbehnúť do pivnice pre váš batmobil, aby ste nastúpili ďalšiu šichtu? Že ste už z toho vyrástli? Komiksoví hrdinovia vraj neexistujú? Nuž, aj David Dunn (Bruce Willis) žil dobrých štyridsať rokov s podobnými ilúziami. Iné nemal.

Hodnotenie: 8/10

Pokračovanie článku / Diskusia (0)
Arnold sa vráti, 23. januára 2001
Šiesty deň. Réžia: Roger Spottiswoode, USA, 2000.
Arnold sa vráti

In: Fantázia
Celé je to vlastne nezmysel. Na základe veľkého mediálneho poprasku pred desiatimi rokmi bol stanovený zákon Šiesteho dňa (spomínate si na bibliu?), ktorý zakazuje klonovať ľudské bytosti. Ale čo by to bol za film, keby skoro všetci, čo pobehujú po plátne, strieľajú, intrigujú, oslňujú falošnými úsmevmi a kameňáckymi replikami, neboli aspoň raz zduplikovaní?

Pokračovanie článku / Diskusia (0)
Aj Terminátor má právo podľahnúť citom , 31. decembra 2000
Zvláštne formy lásky vo fantastickom filme
Aj Terminátor má právo podľahnúť citom

Filmové pásmo
Odznelo:
na Parcone 2000
a na ďalších conoch

Pokračovanie článku / Diskusia (0)
Charlieho anjeli, 18. decembra 2000
Joseph McGinty Nichol
Charlieho anjeli

In: Fantázia
Zasa sú tu. Za tridsať rokov, ktoré prešli od ich uvedenia na televízne obrazovky, omladli, opekneli, znížili spotrebu a zvýšili výkon. Filmové plátno ich temperamentu nestačí. Každú chvíľu niečo vyletí – ak sedíte v predných radoch, buďte v strehu.

Pokračovanie článku / Diskusia (0)
Mučitelův stín, 8. decembra 2000
Wolfe, Gene
Mučitelův stín

In: Fantázia

V kapucni takej čiernej, že ho činí takmer neviditeľným, s mečom Terminus est ukrytým pod plášťom z rovnakej látky, s dokonalou pamäťou, ktorá uchováva každú podrobnosť i toho najzanedbateľnej­šieho zážitku jeho života, kráča mestom Severian, tovariš cechu Mučiteľov. Vyhnali ho z Citadely, hoci bol jedným z najlepších.

Pokračovanie článku / Diskusia (0)
Pod povrchom, 22. novembra 2000
Zemeckis, Robert
Pod povrchom

In: Fantázia
Dr. Norman Spencer je workoholik, svetová kapacita a ešte stále použiteľný chlap. Bohužiaľ, stále je to málo, aby sa priblížil k žiarivej hviezde svojho geniálneho otca, zásluhou ktorého sa meno Spencer natrvalo zapísalo do loga každej univerzitnej skriptárne.

Pokračovanie článku / Diskusia (0)
X-Men, 25. októbra 2000
Nebuďte Wolverina!!
X-Men

In: Fantázia
S rosomákom ma pred rokmi zoznámil zálesák Rolf. Rosomák je beštia prefíkaná, pustí sa aj do oveľa väčšieho protivníka, ako je on sám. A dostane ho. Aj vtedy, keď je v dobrej nálade. A čo ešte, keď je nahnevaný… Quonabov pes Skookum by vedel rozprávať.

Pokračovanie článku / Diskusia (0)
Galaxy Quest, 21. októbra 2000
Dean Parisot
Galaxy Quest

In: Fantázia
Pred časom som pracovala na interview so Sigourney Weaverovou, preto najsilnejšou motiváciou zájsť do kina bola zvedavosť, ako si Ripleyová poradí s dvojúlohou priblbej poručíčky Tawny Madisonovej a uťahanej herečky Gwen DeMarcoovej. Ba nie. Asi najvýznamnejšou pikoškou okolo výroby filmu bola hláška, že Weaverová konečne ukáže podprsenku.

Pokračovanie článku / Diskusia (0)
Carpe Jugulum, 10. októbra 2000
Pratchett, Terry
Carpe Jugulum

In: Fantázia
Bábi Zlopočasná ešte stále žije. A dobre robí, hoci niektorí by ju radi videli v inom skupenstve. Nie preto, žeby Bábinou pracovnou náplňou bolo rozhodovať o veciach, ktoré sa nikdy nesmú dostať spoza zamknutých dverí. Ani preto, že tie veci robí sakramentsky dobre – lebo niekto ich robiť musí. Ľudia sa Bábi boja, pretože jej koníčkom nie je iba voziť sa po svete v orlej hlave, (alebo si užívať v koži králička), ale aj terorizovať okolie svojím cynizmom a dokonalosťou.

Pokračovanie článku / Diskusia (0)
Ted Raimi, 5. augusta 2000
Bio a filmografia
Ted Raimi

Tak, toto je jedna z hviezd Istroconu 2000.
Ted Raimi. Narodil sa 14. decembra 1965 v Detroite, štát Michigan, USA. Je najmladší z troch bratov Raimiovcov. Už od detstva sa objavoval vo filmových projektoch svojho brata Sama Raimiho…

Pokračovanie článku / Diskusia (0)
Sekerou to nekončí, 24. februára 2000
Popravy vo fantastickom filme
Sekerou to nekončí

Prednáška odznela na Dracone
v decembri 1999
Brno, Česká republika

Uverejnená v časopise Fantázia 24. 2. 2000

Pokračovanie článku / Diskusia (0)
Zaklínač v novom šate, 24. augusta 1999
Zaklínač I. Poslední přání
Zaklínač v novom šate

In: Fantázia 11
Rok vydania: 1999
Hádanka: Je to červené, tvrdé a dlhé 23 centimetrov. Čo je to?
Uhádli ste – Zaklínač!

Pokračovanie článku / Diskusia (0)
Star Trik - Rozsurrection, 5. mája 1999
Star Trek Insurrection
Star Trik - Rozsurrection

In: Fantázia č. 9

Pamätáte sa na náčelníka Bieleho Mustanga? Nešťastný človek – mal hrozné detstvo. Kdekoľvek si jeho rodina rozložila stan, naftári vzápätí našli ropu a vykopli ich odtiaľ. Neustále sa museli sťahovať, a ropné spoločnosti dychtivo sledovali, kde sa usadia. Nakoniec to došlo tak ďaleko, že naftárski agenti sa pokúšali odhadnúť, kde sa rodina Bieleho Mustanga chce usadiť, a začali na tom mieste vŕtať ešte pred tým, ako Mustangovci zapichli prvú stanovú tyč. Na počiatku podobnej kariéry stoja Ba'kuovia – pravdepodobne najmierumilovnejšia rasa vo vesmíre.

Pokračovanie článku / Diskusia (0)
Nové v bibliografii
Biblio
Biblio
Biblio
Biblio
Biblio